Sposoby pakowania rzeczy przy przeprowadzce

Przeprowadzka ma możliwość przebiegać prędko i szybko, jeżeli już poprzednio dobrze przemyślimy i zaplanujemy jej przebieg. Głównym elementem przeprowadzki jest pakowanie przedmiotów, które chcemy przewieźć w nowe miejsce.

Najlepiej aby było je posegregować według czytelnych kategorii, przykładowo. ubrania, buty, książki, tekstylia czy zastawa stołowa i szkło. Powinno się je adekwatnie popakować, by w czasie transportu nie uległy zniszczeniu. Jak tego dokonać?

Przygotowanie kartonów i akcesoriów do pakowania

W sklepach z asortymentem budowlano-remontowym bez trudu znajdziemy niezbędne do przeprowadzki akcesoria – papier do pakowania, sznurek, folię bąbelkową, kartony z tektury , a ponadto taśmę klejącą wraz z nożyczkami. Dzięki takim przedmiotom prędko będziemy mogli przystąpić do pakowania. Będą niezastąpione oprócz tego mocne, wiązane worki – co najmniej takie na śmieci, folia stylu strech oraz dodatkowo walizki i torby podróżne.

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na jednorazowy zakup kartonów do przeprowadzki, możemy wykorzystać kartony uzyskane ze sklepów i marketów. Codziennie na zapleczach takich punktów handlowych wyrzuca się sterty kartonów. Wystarczy o nie poprosić, a otrzymamy je bezpłatnie. żeby posiadać pewność, że wytrzymają wagę przedmiotów, jakie chcemy w nich transportować do nowego mieszkania czy mieszkania, na dnie możemy umieścić dodatkową tekturę i od spodu skleić dwukrotnie karton taśmą klejącą.

Nie powinno się też inwestować koniecznie w folię bąbelkową, ponieważ rzeczy, które łatwo mogą się potłuc lub zepsuć, można owinąć w zużyte dzienniki, albo we swoje ubrania, koce, pościel i ściereczki.

Ciekawostka

Dobrym pomysłem dla bezpiecznego przetransportowania szklanych, delikatnych rzeczy, jest zlokalizowanie ich w woreczkach plastikowych, które nadmuchamy i zawiążemy. Następnie trzeba je włożyć do kartonu, który ponadto można wypełnić ścinkami gazet lub pokruszonym styropianem.

Metodyczne pakowanie

Najlepiej pakować się w zaplanowany uprzednio metodę. W pierwszej kolejności w pudłach i torbach powinny wyszukać się rzeczy pierwszej potrzeby – sztućce, talerze, miski, kubki, ubrania, kosmetyki czy chemia gospodarcza. W kolejnej kolejności można pakować odświętną zastawę stołową, szklane i porcelanowe bibeloty czy foremki na ciasta. Każdy karton, który zapakujemy, powinien być dobrze zaprezentowany i oznaczony, jeżeli powinno się się z nim obchodzić zwłaszcza ostrożnie. Można też napisać na kartonach lub umieścić na torbach kolorowe karteczki, do jakiego pomieszczenia – salon, kuchnia, łazienka, piwnica, strych czy pokój dziecka, przeznaczone są rzeczy, jakie były w nich zamieszczone.

Szczególnie ciężkie przedmioty, takie jak książki, powinno się pakować w mniejsze kartony, ponieważ łatwiej będzie je przenieść do samochodu albo z samochodu do nowego lokalu mieszkalnego. Istnieje w dodatku mniejsze ryzyko, że karton pęknie, a książki wylądują na klatce schodowej czy na ulicy.

Transport sprzętów RTV i AGD , a ponadto mebli

Przy przeprowadzce w wielu sytuacjach trzeba przenieść większe sprzęty i meble lub inne detale wyposażenia wnętrz. Do tego celu powinno się zapewnić sobie adekwatny transport – dużą ciężarówkę lub samochód z przyczepą albo skorzystać z oferty specjalistycznej korporacji przeprowadzkowej. Warto wspomnieć, ażeby lodówki i zamrażarki przewozić w pozycji pionowej, żeby nie uległy nieodwracalnym uszkodzeniom. Telewizory i inne sprzęty RTV albo  komputerowe, najlepiej spakować w pudła wyposażone w styropian i ponadto je opisać, by osoby przenoszące je do nowego lokalu mieszkalnego uznały przy wnoszeniu ich poprzez drzwi.

Meble, jeśli wyłącznie można, warto rozkręcić na mniejsze szczegóły, które łatwiej będzie wynieść z dotychczasowego lokalu i włożyć do samochodu. Wręcz jeżeli już zabrałoby to więcej czasu, warto wyprodukować taką pracę. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko uszkodzenia mebla, co naraziłoby nas na poważną stratę. Meble zabezpieczymy przed zarysowaniem i uszkodzeniem mechanicznym, o ile w całości owiniemy je folią typu strech. To najszybszy i zarazem najtańszy sposób. Podniszczone sofy i fotele w ogóle całkiem dobrze nie przewozić do nowego domu. Przeprowadzka to najlepsza okazja na to, aby zrealizować ostrą selekcję posiadanych rzeczy i pozbycie się tych, które nie nadają się do dalszego użytku.

1 Comment

Leave a Comment